Lifestyle‎ > ‎

"Bez obawy" - polsko-włoski projekt licealistów


Niezmiernie cieszy nas, gdy Polacy i Włosi robią coś fajnego razem, dlatego bardzo mocno kibicujemy różnym polsko-włoskim inicjatywom.

Jedna z takich akcji, która ostatnio przykuła naszą uwagę to projekt “Bez obawy” powstający przy współpracy uczniów z III LO w Zamościu i liceum w Cirò w południowych Włoszech w ramach programu Erasmus +. Oprócz licealistów z Polski i Włoch, w projekcie wezmą udział także grupy uczniów z rodzin migrujących, pochodzących między innymi z Rumunii, Rosji czy Ukrainy.

Celem projektu jest zwiększenie wśród uczniów szkół średnich otwartości i uwrażliwienie ich na różnice kulturowe poprzez nawiązywanie kontaktów międzykulturowych z rówieśnikami pochodzącymi z różnych krajów.

Uczniowie będą integrować się w działaniu poprzez wspólne warsztaty twórcze i językowe, a efektem ich współpracy ma być stworzenie filmików, wielojęzycznej broszurki o szkole, a także glosariusza wyrażeń szkolnych w kilku językach, który pozwoli uczniom łatwiej zaaklimatyzować się w nowym środowisku i porozumieć z rówieśnikami w pierwszych kontaktach.

Życzymy powodzenia i czekamy na pierwsze efekty!

redakcja