Kultura‎ > ‎

Kochaj AMAtrice - koncert charytatywny na rzecz ofiar trzęsień ziemi we Włoszech

Kochaj Amatrice - koncert charytatywny

Ten rok nie oszczędza Włoch. W ciągu ostatnich miesięcy wiele regionów zostało wielokrotnie doświadczonych trzęsieniami ziemi, teraz również powodziami. W obliczu takiej tragedii w głowie kłębi się wiele myśli. Z jednej strony zadziwia i przeraża nieobliczalna potęga natury, która niestety nie tylko jest niepowtarzalnie piękna, lecz także bywa dzika i okrutna. Zdawałoby się, że wobec jej potęgi człowiek pozostaje tylko nic nieznaczącym elementem. Jednak z drugiej strony myślimy o wszystkich tych ludziach, których doświadczył tragiczny los. Każdy miał swoje życie, troski i radości, swoje plany i dążenia, a w przeciągu chwili wszystko legło w gruzach.

Niestety w możliwie najdosłowniejszym tego słowa znaczeniu. Wiele osób ucierpiało, straciło swoich najbliższych, dach nad głową i dorobek życia. Zniszczone zostały także liczne wielowiekowe zabytki, ale także punkty usługowe, szkoły, instytucje publiczne. Tym ludziom w jednej chwili świat rozpadł się na drobne kawałki. Kednak życie toczy się dalej, a oni nie powinni zostać pozostawieni sami sobie w dążeniu do podniesienia się po przeżytej tragedii, do odbudowania domów i odzyskania dawnego życia.

Dlatego pokrzepiające jest to, że Włosi to niezwykle silny naród, który potrafił pozbierać się z niejednej tragedii, a jeszcze bardziej podbudowuje fakt, że jest tak wiele ludzi dobrej woli, chcących bezinteresownie wesprzeć Włochów w tych trudnych dla nich chwilach. Także w Polsce organizowane są inicjatywy mające na celu zbiórkę pieniędzy na wsparcie ofiar trzęsień ziemi we Włoszech.

Szczególnie godna uznania i wsparcia inicjatywa tego rodzaju wypłynęła ze strony polsko-włoskiej blogosfery - Charytatywny koncert muzyki włoskiej “Kochaj AMAtrice” organizowany 6 grudnia w Warszawie to wspaniała okazja na okazanie solidarności z naszymi włoskimi przyjaciółmi. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na pomoc w odbudowie szkół w regionach Włoch dotkniętych trzęsieniami ziemi. Poza wspaniałą okazją do pomocy najmłodszym ofiarom kataklizmu, ten koncert to także niepowtarzalna okazja do świetnej mikołajkowej zabawy w rytm włoskich przebojów. To naprawdę niezwykle przyjemny sposób pomagania!

Na facebookowym profilu Kochaj AMAtrice możesz przeczytać o szczegółach koncertu:

Koncert muzyki włoskiej “Kochaj AMAtrice” to dla Ciebie sposób na to, żeby w konkretny sposób pomóc osobom, które ucierpiały w tegorocznych trzęsieniach ziemi we Włoszech. Ty wspierasz zbiórkę środków poprzez zakup biletu, a my na jeden wieczór przenosimy Cię w fascynujący świat muzycznej kultury Półwyspu Apenińskiego. Usłyszysz utwory takich legend włoskiej muzyki jak: Paolo Conte, Lucio Dalla, Francesco De Gregori, Pino Daniele, Luigi Tenco, Renato Carosone, Domenico Modugno i wielu innych. W repertuarze nie zabraknie pieśni neapolitańskiej, arii Francesca Paola Tostiego w wykonaniu Luisy Ciciriello i Sergia Bettasa przy akompaniamencie muzyków Teatru Wielkiego czy występu utalentowanego tancerza Stefana Terrazzino.

Środki ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie dla najmłodszych. W wyniku trzęsień ziemi wiele szkół uległo poważnemu zniszczeniu. Są one teraz odbudowywane i urządzane podstawowymi sprzętami, ale ich doposażenie, możliwe dzięki zebranym środkom, sprawi dzieciom tak potrzebną im teraz radość i wywoła uśmiech na ich buziach. W tytule symbolicznie pojawia się miasteczko Amatrice, jedno z miejsc dotkniętych przez tę tragedię, ale obszar, na którym miały miejsce trzęsienia ziemi jest o wiele bardziej rozległy. Razem z fundacją Francesca Rava N.P.H. Italia ONLUS, która realizuje projekty na rzecz kilku szkół w środkowych Włoszech, wybierzemy placówkę najbardziej potrzebującą wsparcia.

Wystąpią (kolejność alfabetyczna): Alberto Amati, Halina Benedyk, Sergio Bettas, Marco Bocchino, Enrico Buscema, Francesco Chiarini Band, Luisa Ciciriello, Tony Giuffrida, Thomas Grotto, Andrea Lattari z Biancą i z Ewą Kryza, Anna Marchwińska, Maurizio Nicolini, Luigi Pagano, Marek Skuza, Stefano Terrazzino z Paulą Biernat, Jarek Wist. Udział specjalny: Roberto Lipari.

Ceny biletów: 50 zł, 100 zł, 200 zł. Do kupienia tu: http://bit.ly/2fX9YzN, tu: http://bit.ly/2g0sDuT, tu: http://bit.ly/2g0v4hi i tu: http://bit.ly/2fhPD9Z.


Serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tym wspaniałym wydarzeniu!

___________________________________________________________________________________________
Śledź profil Kochaj AMAtrice, gdzie znajdziesz wszelkie newsy, sylwetki muzyków i wiele innych ciekawostek. Zapraszamy również serdecznie na profil Italoteka, gdzie również udostępniamy najważniejsze informacje na temat zbliżającego się koncertu.
Redakcja Italoteka Magazine